SILVER & METAL / Silver / Cruet stand 6159058
nr 615 9058
CRUET STAND
Siver, 19th century, ej stämplar, length: 32,
Silver, 1800-tal, ej stämplar, längd: 32
1500
SEK 1000
Monday December 7 2009
at 17:40:00
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver